Evde Yeni Düzen Kurmak İçin Öneriler

Düzenli Bir Ev İçin Yaratıcı Fikirler, ev düzeni fikirleri, ev düzeni için pratik bilgiler, Ev Düzenleme, ev düzenleme sanatı…

Ev içinde dağınıklığı nasıl toparlayabilirsiniz? İşte püf noktalar:

Kablo kalabalığında hangi kablo hangi alete ait diye düşünmektense onları etiketleyin. TV ünitesinin çevresi veya çalışma masası gibi kabloların kalabalık olduğu alanlarda prizlerin önü bir kablo yığını haline gelebilir. Her kabloyu etiketleyerek fişten çekmek istediğiniz aletin kablosunu kolayca bulur, zaman kaybetmez ve strese girmezsiniz.

Kapıların arkasına asılan ayakkabı düzenleyicileri evde sürekli şarj aletleri aramaktan sizi kurtarabilir. Düzenleyicinin içerisine elektrikli aletlere ait tüm şarj aletlerini ve USB kablolarını koyun. Tabi bu düzenin devamlılığı için şarj aletlerini kullandıktan sonra yeniden yerine koymak gerekiyor.

Mutfak çekmecelerinin içinde çatal, kaşık ve bıçak muhafaza etmek için üretilen bölmeli çekmece düzenleyicileri, banyo dolabında makyaj malzemelerinizi organize etmek için de kullanılabilirsiniz. Makyaj eşyalarınıza göre farklı tasarımda çekmece içi düzenleyicileri tercih edebilirsiniz.

 

Garanti belgeleri, kullanım kılavuzları, önemli mektup ve faturalarınızı plastik ince dosyalara koyup ayrı klasörler içerisinde saklayabilirsiniz. Hepsi bir yerde elinizin altında kolay ulaşılabilir olacak.

Buzdolabının düzeni yiyeceklerin ömrü açısından önem taşıyor. Ömrü kısa yiyecekler gözden uzak olunca gözden de kaçabiliyor. Bu yüzden kısa zamanda tüketilecek besinleri buzdolabında göz hizasındaki raflara yerleştirin.

 

Nevresim ve çarşafları düzgün birer kare olacak şekilde katlayın. Bunları yastık kılıfınızın içerisine yerleştirin. Yastığın boşta kalan ucunu kıvırın. Böylece çarşaf takımlarını düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

Büyük bir poşet veya çantaya gözden çıkardığınız kıyafetleriniz oldukça doldurun. Çanta tamamen dolduğunda, bir hayır kurumuna veya ihtiyacı olan birine verebilirsiniz.

Alışverişe çıkmadan önce oturup liste yaparak zaman kaybetmek yerine basit bir yol deneyebilirsiniz. Hem de eksilen şeyleri unutmamış olursunuz. Buzdolabı veya mutfak dolaplarından birinin üzerine alışveriş listesi yapabileceğiniz yapışkanlı bir notluk asın. Tükenen her ürünü anında listenize yazın.

Kirli çamaşırlar için renklerine göre farklı çamaşır sepetleri alın ve ev halkından çamaşırlarını renklerine göre ayırarak sepetlere koymalarını rica edin. Bu sayede çamaşır yıkarken çamaşırları ayırmakla zaman kaybetmezsiniz.

 

 Büyük mutfak aletleri için bir kolaylık. Meyve suyu sıkacağı ve mutfak robotu gibi ağır aletleri kaygan tepsiler üzerine yerleştirerek dolaplara kaldırın. Böylece dolaptan çıkarmak gerektiğinde tepsiyi kolayca çekerek ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git