Göz Rengine Göre Makyaj Yapmak

göz makyajı nasıl yapılır , göz makyajı teknikleri , güzel göz makyajı , makyaj yapmanın püf noktaları , renklere göre makyaj

Göz Rengine Göre Makyaj Yapımı

Makyaj yaparken dikkate almamız gereken birçok nokta vardır. Saç rengi, göz rengi, ten rengi, yüz şekli gibi. Genel mantık sahip olduğumuz renklerin tersi bir renk kullanmaktır aslında. Örneğin çok açık tenli ve açık mavi gözlere sahipseniz açık renkler çok hoş durmayacağı gibi, soluk ve cansız gösterecektir. Ancak gri far, kahve tonları gözleri ve cildi belirgin hale getirecektir. Koyu cilt ve saçlara sahip kişiler de açık ve sıcak tonlarla daha hoş görüneceklerdir. Aslında mantık oldukça basit. Zıt tonlar üzerine vereceğiniz renkler yüzünüzü, gözlerinizi belirgin hale getirecek ve güzelliğinizi ön plana çıkaracaktır.

Şimdide gelelim göz rengine göre makyaj rengi belirlemeye. İşte her göz rengi için tercih edeceğiniz kalem ve far renkleri.

Mavi gözlere uygun makyaj yapımı sırasında daha çok koyu ve dumanlı tonlar tercih edilmeli. Toprak tonları mavi gözler için en uygun makyaj rengi olabilir. Bunun yanı sıra, bej, mor, gümüş, koyu mavi ve siyah renklerde uygun olacaktır.

Yeşil gözler için en uygun makyaj yapımı sırasında ise siyah, kahve tonları, gri, koyu yeşil gibi renkler tercih edilebilir. Böylece açık ve renkli olan gözleriniz daha belirgin ve çekici duracaktır. Çok açık tonlar ise kaçınmanız gereken renkler olacaktır.

Kahverengi gözler için uygun makyaj  yapımı sırasında ise birçok farklı renk tercih edilebildiği gibi ten rengi de renk seçilirken dikkate alınmalıdır. Pembeler, parlak renkler, altın sarısı, kahve tonları, yeşil, mavi, mor. Kahve rengi gözler birçok rengi taşıyabilir. Sadece eyeliner ve mascara bile kafi gelecektir.

Ela gözler için makyaj yapımı sırasında yeşil göz için tercşh ettiğiniz toprak ve yeşil tonları uygun olacaktır. Koyu renk kalemler ve mascaralarda tercih edilebilir.

Şimdi bu bilgilerden sonra da sizler için seçtiğimiz göz makyajlarına göz atabilirsiniz…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git