Kırmızı Ruj Makyajı Nasıl Yapılır ?

kirmizi-ruj-nasil-kullanilirKırmızı ruj, yıllardır en güzel dudakları renklendiriyor. Her ne kadar eski Hollywood dudaklarında görmeye alışkın olsak ta artık günümüzde modern bir hali ile karşımıza çıkıyor. Kusursuz kırmızı dudaklar hala eski cazibesini koruyor.

Kırmızı ruj, tüm bayanların dudaklarındaki kusurları ön plana çıkarır ve bu yüzden ilk yapacağımız uygulama, dudaklarımıza peeling yapmak. Özellikle her sabah dişlerinizi fırçaladıktan sonra dudaklarınızı da fırçalamanız dudaklarınızın daha güzel bir görüntüye kavuşmasını sağlayabilir.

kirmizi-ruj-nasil-surulur

Bu sayede dudaklarınızda biriken ölü deriler yok olur ve daha pürüzsüz dudaklara sahip olabilirsiniz. Bu uygulama sonrasında nemlendirici kremler ile dudaklarınızı nemlendirmeyi unutmayınız.

Kırmızı ruj uygulaması öncesinde, dudaklarınıza ilk olarak fondöten ile ince bir tabaka uygulayın ve kurumasını bekleyin daha sonra daha fazla matlık sağlaması amacıyla bir miktar daha pudra uygulaması yapabilirsiniz.

kirmizi-ruj-makyaji

Kullanacağınız ruj rengine en yakın bir renge sahip dudak kalemi kullanarak, dudaklarınızın çevresini dikkatli bir şekilde çizin ve dudaklarınızın daha dolgun bir görüntüye sahip olmasını sağlayın. Kırmızı rujunuzu, ince bir dudak fırçası ile birlikte yavaş ve dikkatli bir şekilde dudaklarınızın iç ve orta kısımlarına uygulayın ve etrafına doğru yayın.

Dudaklarınıza kırmızı ruju sürdükten sonra bir yere öpücük kondurmayı sakın ihmal etmeyin böylece dudaklarınızda biriken fazlalık bu şekilde ortadan kalkacak ve daha güzel bir görüntüye kavuşacaksınız.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git