Sarımsak Soymanın Kolay Yolu Nedir?

Sarımsak soymanın püf noktaları, sarımsak kolay nasıl soyulur, sarımsak nasıl soyulur ve saklanır, sarımsak saklama koşulları, sarımsak soymanın kolay yolları, sarımsak soyma yöntemleri…

Sarımsak birçok faydası olan mucize yiyeceklerden birisi ve mümkün olduğunca kullanmak gerek. Ancak sarımsak soymak oldukça zor ve sıkıcı bir iştir. üstelik ellerimizde kokusu kalır. Peki sarımsak soymanın püf noktası nedir? İşte şimdi size iki farklı sarımsak soyma yöntem.

1- Sarımsakları bir süre hafif sıcak suyun içerisinde bekletip parmağınızın arasında sarımsakları sıkarsanız kabuğundan ayrıldıklarını göreceksiniz. Bu sayede hiç zaman kaybetmeden, yorulmadan, kabuklar parmağınıza yapışmadan soymuş olacaksınız. Sarımsak soyduktan sonra elinizde oluşan kokuyu gidermek için de avucunuzun içinde limonu ovalayın. Ardından elinizi yıkayıp kolonya dökün koku gidecektir.

2- Ayıklamak istediğiniz birkaç baş sarımsağı çok büyük olmayan bir kavanoza koyup bir süre sallayın ve kabuklarının ayrılmış olduğunu göreceksiniz. Sonrasında kavanozun içindeki sarımsakları düz bir zemine koyup ayıklayabilirsiniz. Bu da basit ve hızlı bir yöntemdir.

Peki ayıkladığınız sarımsaklar nasıl saklanır?

Sarımsakları bir poşet içinde buzluğa atabilir ve ihtiyacınız olduğunda çıkarıp kullanabilirsiniz.

Diğer bir saklama yöntemi ise ayıkladığınız sarımsakları cam bir kavanoza koyup içine zeytinyağı koyup saklamaktır. İhtiyacınız olduğunda istediğiniz kadar sarımsağı alıp kullanabilirsiniz.

Kolay gelsin 😉

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git