Sivilceleri Kurutma Yöntemleri

Sivilce kurutma yolları, sivilce kurutmak için doğal yöntemler, sivilce kurutma maskesi, sivilce kurutmak için ne yapılır, sivilce kurutma yöntemleri…

Sivilce Kurutmak İçin Doğal Yöntemler

Herkes farklı bir cilt türüne ve farklı hassasiyetlere sahiptir. Dolayısıyla çok ciddi bir sivilce probleminiz varsa öncelikle doktora gitmenizi öneriyoruz. Ama sivilceleriniz azsa ya da adet dönemlerinde ortaya çıkıyorsa aşağıdaki doğal ve basit yöntemlerle de sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. İşte sizler için sivilce kurutma yöntemleri

 • Diş macununu sivilcelerin üzerine krem gibi sürüp 5-10 dk bekleyebilirsiniz.
 • Bir çay kaşığı tarçına ve 5-6 damla limon  damlatıp karıştırın ve çok bastırmadan sivilcelerin üzerine bastırarak sürün. 20 dk bekleyip masaj yaparak kuruyan tarçını döküp ılık suyla yıkayın cildinizi. (bu yöntemde dikkat etmeniz gereken limonun çok olmaması, yoksa cildinizi yakabilir)
 • Maden sodasıyla yüzünüzü temizlerken aynı zamanda sivilceleri de kurutabilirsiniz. Maden suyundan sonda cildinizi yıkamamalısınız, aksi halde etkisi olmaz.
 • Bebek pudrası ve limon suyu/gül suyu karışımı da sivilceleri ve sivilce lekelerini yok etmek için kullanılmaktadır.
 • Haşlama patates yerseniz hem hafif ve sağlıklı beslenmiş hemde sivilcelerin kurumasına yardım etmiş olursunuz.
 • Kil maskesi de sivilceleri kurutan bir özelliğe sahiptir.
 • Yarım fincan elma sirkesine yarım fincan su karıştırıp bu karışımı pamukla yüzünüze sürün. Bu işlemi 2-3 günde bir düzenli yaparsanız sivilceleriniz geçecektir. Cildinizin hassasiyetine göre su miktarını artırıp azaltabilirsiniz. 20-30 dk bekledikten sonra cildinizi temizlemelisiniz aksi halde cildiniz kuruyabilir.
 • Büyük bir portakalın kabuğunu rendeleyip üzerine yarım çay kaşığı kadar karbonat koyup karıştırın ve krem haline getirin. Bu karışımı sivilcelerinize sürüp 20 dk bekleyin ve cildinizi temizleyin.

Etiketler:

Sivilceleri Kurutma Yöntemleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. yeşim diyor ki:

  sanırım ben limonu çok sıkmışım yüzümü 3 dk felan sonra yıkadım kızarmış geçermi?

Sayfa başına git