Ten Rengi (nude) Ruj Nasıl Seçilmeli?

Ten rengine göre nude ruj seçimi, ten rengi ruj kimlere yakışır, dudak rengi doğal duran ruj, ten rengi ruj nasıl kullanılır, ten rengi ruj seçimi…

Kadınlar için bazı şeyler çok özeldir ve onlarsız asla dışarı çıkmazlar. Bunlardan birisi de rujdur. Peki herkes istediği ruj tonunu kullanabilir mi? Rujumuzu seçmeden önce cildimizin rengini, dudaklarımızın yapısını, dudaklarımızın dolgunluğunu bilmemiz gerekir. Dolayısıyla herkes her renk ruju kullanamaz, kullandığında hoş olmayan görüntüler oluşabilir.

Cilt rengimiz, diğer bir deyişle cilt alt tonlarımız, sıcak soğuk ve nötr olmak üzere üçe ayrılır.

nude-ten-rengi-rujlar

Sıcak cilt tonları; sarı ve turuncuya, soğuk cilt tonları; mavi ve pembeye, nötr ise ne sıcak ne soğuk cilt kadar baskın değildir ve çok nadir rastlanır.

  • Soğuk cilt tonuna sahipseniz pembe, fuşya, gülkurusu, kırmızı, mürdüm, doğal tonlar ve mavi bazlı rujları tercih edebilirsiniz.
  • Sıcak cilt tonuna sahipseniz cappuccino, bej tonları, turuncu, mercan, karamel, kahverengi ve bronzdan yana olmalıyız.
  • Nötr cilt tonuna sahipseniz çok şanslısınız. Çünkü hemen hemen her rengi kullanabilirsiniz.

Doğru nude ruju bulmak için cildinizin ve rujun alt tonlarının uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Cilt alt tonuna uyumlu olmayan bir nude ruj sizi olduğundan daha solgun gösterir ve boğucu dudaklara neden olursun.

Elimizin yan tarafına ve ya parmak uçlarımıza bir parça ruj sürebilirsiniz. Böylece rujun parlak dokulu mu yoksa mat mı olduğu hakkında fikir sahibi oluruz. Mat rujlar dudaklarımızı ince gösterirken, parıltılı rujlar dudaklarımızı dolgun gösterir.

Şimdi de ten rengine göre nüde ruj seçimi nasıl olmalı bunu öğrenelim.

Açık tenliler için nude ruj seçimi:

Açık tenliler için en uygun tonlar açık krem tonlardır. En çok pembe, açık şeftali ya da gül kurusu alt tonlu yani soğuk alt tonlu nude rujlar kullanılabilir. Yani en çok pembelerden yana olmak gerekir.

Buğday tenliler için nude ruj seçimi:

Doğru nude ruju seçmekte zorlanan buğday tenliler için, şeftali veya pembe tonları tenlerinin soluk görünmeleri engeller. Turuncu bej, bebek pembesi, kahvemsi krem, şeftali ya da kahveye dönük şeftali alt tonlu nude rujları tercih edilmeli.

Esmer tenliler için nude ruj seçimi:

Kahve ve çikolata tonlarındaki nude rujlar esmerler için iyi bir tercih olacaktır. Ten rengi ne kadar koyuysa, nude rujun tonu da o kadar koyu olmalı. Kahve, bronz, açık kreme benzer pembe, hafif bej, mercan ya da gül kurusu alt tonlu renkler kullanılabilir.

Şimdi de nude ruj ile yapılan makyaj görsellerine göz atalım.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git