Yüz Şekline Göre Allık Sürme Teknikleri

yüz şekline göre allık , yüz şekline göre allık kullanımı , yüz şekline göre allık nasıl sürülür , yüz şekline göre allık sürme teknikleri

Makyaj bir kadının yüzündeki en güzel özellikleri ortaya çıkaran bir tamamlayıcıdır. Doğru uygulandığında doğal güzelliğinize güzellik katar. Bu nedenle de öncelikle yüzünüzü tanımanız ve özelliklerinize uygun olan yöntemleri uygulamanız daha doğru olacaktır.

Yüz şekline uygun makyaj için öncelikle yüz tipinizi tanımlamanız gerekir. Kare yüz şekline sahipseniz yüzünüzdeki keskinliği ortaya çıkarmak yerine yumuşatmanız gerekir. Çünkü bu yüz tipi oldukça keskin ve erkeksi çizgilere sahiptir. Bunun için allığınızı yuvarlak hareketlerle kullanmanız gerekir. Elmacık kemiklerinizin hemen üzerine uygulama yaptığınızda bu sonucu kolaylıkla görebilirsiniz. Yuvarlak bir yüz tipi ise daha dolgun bir görüntüye sahiptir. Bu yüz şekline uygun makyaj için dolgun görüntüyü azaltmanız gerekecektir. Keskin çizgiler yaratmak daha doğru olacaktır. Kulak üstü hizasından elmacık kemiklerinin altına doğru allık uygulamak yüzü daha belirgin çizgilere kavuşturur. Uzun bir yüz tipiniz varsa yüzünüzün daha uzun görünmesini sağlayan çene veya alın bölgesini gölgede bırakmanız gerekecektir. Oval yüz tipi ise en ideal yüz tipidir. Diğer yüz tiplerinde asıl amaç bu yüz tipine yaklaştırıcı bir etki yaratmaya çalışmaktır. Yanaklar dolgundur ve yüz çeneye doğru incelir.

Allık uygulamak bazen tek başına, yüzünüzdeki yorgun görüntüyü de alabilecek bir uygulamadır. Bunun için açık pembe renkteki bir allığı yuvarlak hareketlerle yanaklarınıza uygulamanız daha ferah bir görüntüye kavuşmanızı sağlayacaktır. Çene, alın ve burun üstüne fırçanızla yaptığınız hafif dokunuşlarla makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git