Merhaba,

Emel-ve-cocuklari

Ben Emel Uğur Kırıcı.  1982 yılında Sinop şehrinde doğdum ve 7 yaşımdan itibaren İstanbul'da yaşamaya başladım. İyi bir eğitim hayatım oldu, okulu her zaman seven bir öğrenciydim. 2004 yılında Marmara Üniversitesi Tarih böülümünden mezun oldum ancak kendi alanımla ilgili bir iş yapmadım.

Çocuk yaşlarımdan itibaren modaya ilgimi ve yeteneğimi keşfetmeme rağmen "hayat rüzgarı" beni farklı alanlara savurdu ama birçok farklı alan ve maceradan sonra kendimi en yaratıcı hissettiğim "moda dünyasında" buldum. Moda tasarımı ya da dikiş üzerine herhangi bir eğitimim yok. Bu ilgi ve yetenek tamamen annemden geçti. İlk önce bebeğime kıyafetler diktim, 12 yaşımda kendime birşeyler yapmaya ve sonrasında da etrafımdaki kişilere kıyafetler yapmaya başladım. Lise mezuniyet elbisemi kendim diktim. 2002 yılında 3 ay kadar bir modaevinde çalıştım ve burdaki tecrübem beni oldukça farklı bir noktaya taşıdı. Bu tecrübeden sonra gelinlik ve abiye kıyafetler dikmeye başladım. 2012 yılında evlendim ve gelinliğimi de yine kendim dikmiştim. Süreç bu şekilde devam etti ve hala devam ediyor.

"Giyim ve Moda" (www.giyimvemoda.com)benim hayallerimi sanal yaşadığım bir dünya olmuştu ve benim ilk blogumdu. Öğrenmek istediklerimi öğrendiğim, keşfettiklerimi de paylaşma imkanı bulduğum sanal bir dünya. Giyim ve Moda sitesini 6 Temmuz 2012 günü eşmin desteğiyle kurdum ve 7 senedir de blogumla yoluma devam ediyorum. Ancak bu blogu aktif bir hale getirmek amacıyla da çocuk kıyafetleri ve kostümleri üzerine ürünler dikip satmak istediğim www.butamsenlik.com sitesini de ilave ederek moda serüvenime devam etme kararı aldım.

2015 yılında oğlumun dünyaya gelişiyle çocuklara bakış açımın maksimum genişlediği bir evreye girdim ve oğlumun ve manevi kızımın da (oğlumun kuzeni ve süt kardeşi - yukarıdaki resimde gördüğünüz üzere) varlığı beni çocuk kıyafetlerine yöneltti ve sık sık onlar için kıyafetler yapmaya başladım. Bebek ve çocuk kıyafetleri yaparken gerçekten çok keyif aldığımı farkettim ve çocuk kıyafeti dikmenin heyecanına çocukların yüzünde gördüğüm mutluluk ve gülüşler de eklendi. "Bu Tam Senlik" heyecanım böyle başladı ve bu keyfi sadece kendi çocuklarımda görmenin de ötesine geçerek diğer çocuklara da yansıtmak istedim. İşte benim BTS Çocuk Giyim sitemin macerası böylece başlamış oldu. 

BTS yani www.butamsenlik.com sitesinin ilham kaynağı oğlum ve manevi kızım oldu ama sitenin başlangıç noktası yine eşimin siteyi aktif olarak kurduğu 13 Nisan 2019 günü oldu. Bu tarih evliliğimizin 7. yılına girdiğimiz tarih olması da çok anlamlı. Eşim evlilik yıldönümünü hedyesi olarak bu siteyi hediye etti buna. Ona bana kattıkları, heyecanıma ortak olduğu ve her daim bana inanıp güvendiği için minnettarım. 

Çocuk kıyafetleri hazırlarken bazı önceliklerim var. Bunları da sizinle paylaşmak istiyorum.

* Çocukların rahat giyebileceği,

* Bir seferlik değilde en azından 2 sezon gyebileceği özelliklerde ve esneklite olması,

* Renkleriyle ve desenleriyle çocukları cezbetmesi,

* Çok fazla süsten ve kullanışsız özelliklerin ötesinde şık ve rahat olması,

* Ayarlanabilir kemer özelliği,

* Kıvırılarak kullanabilir kol ve paçalar (böylece 4-5 cm uzayan çocuklarımız kiyafetleri 2 sene giyebilir)

* Sağlıklı ve kullanışlı kumaşlardan üretilmesi.

* Fabrikasyon ürünlere benzememesi ve tamamen el emeği ve özgün ürünler olması. 

----

Benim bu sitede hedeflediğim nokta çok sayıda aynı tasarımı dikmekten ziyade tamamen özgün ve tek ürün üretip satmak. Sanırım tam bu noktada diğer e-ticaret sitelerinden ayrılıyor olacağım. Sitemde gördüğünüz ürünlerden en fazla 1 adet görebileceksiniz. Başkasının üstünde göremeyeceğiniz ürünler olacak yani. Standartlaştırılmış modayı sevmediğim için butik tarzda ürünlerle karşınızda olacağım. Ayrıca her siteye baktığınızda yeni ve farklı tasarımlar görmek eminim sizi de heyecanlandıracaktır :) Amacım biraz da süpriz modeller tasarlamak ve sürekli yeni modellerle karşınızda olmak... Umarım benim tarzımı sever ve severek çocuklarınıza giydirirsiniz... 

Evet şimdi çalışma zamanı... Çocuklar için harikalar yaratma zamanı ;)